26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych będzie reprezentował Polskę na konferencji E2 w Singapurze

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Mamy przyjemność poinformować, że Łukasz Gierek – nauczyciel naszej szkoły będzie reprezentował polską społeczność MIE Fellow na konferencji E2 | Education Exchange w Singapurze

Łukasz Gierek został wybrany jako jedna z pięciu osób ze społeczności MIE Fellow w regionie CEE (Central & Eastern Europie).

E² | Education Exchange to coroczna konferencja dedykowana najbardziej innowacyjnym edukatorom ze społeczności Microsoft Innovative Educator Expert. To wyjątkowa okazja do celebrowania osiągnieć zawodowych oraz dzielenia się nowatorskimi pomysłami jak zmieniać edukację i wykorzystywać nowe technologie w dydaktyce oraz życiu szkoły. Konferencja jest dobrą okazją na poznanie edukatorów z całego świata oraz wymianę doświadczeń. To trzy dni pełne spotkań, rozmów, warsztatów i inspiracji.

W zeszłym roku konferencja odbywała się w Toronto w Kanadzie gdzie Pan Łukasz Gierek reprezentował nasz kraj i naszą szkołę jako jeden z trzech MIEExpertów z Polski.

Nawiązane kontakty pozwoliły wziąć udział uczniom naszej szkoły w międzynarodowych projektach (Human Differences, Climate Action, Poverty, SDGs Kids Avengers), oraz zrealizować kilkanaście lekcji na skype m.innymi ze szkołami z Malezji, Portugali, Tunezji, USA, Turcji czy Japonii. Uczniowie ZST odbywali też wirtualne wycieczki do farmy wiatrowej w Portugalii oraz Muzeum Egipskiego w Kairze. Podczas Skype-a-thonu – czyli święta Skype, Pan Łukasz wraz z Panią Bożeną Czaplą, Katarzyną Page, oraz Panem Mariuszem Utkowskim zorganizował wirtualne wycieczki po naszej szkole gdzie podczas swoistego dnia otwartego nasi uczniowie oprowadzali inne szkoły z Bangladeszu, Indii, Szwecji, Gruzji, Turcji po szkole, a także mieli przyjemność porozmawiać z Philippem Rogge – Vice Prezesesem firmy Microsoft na region Europy Środkowej i Wschodniej, Markiem Sparvellem – Australijczykiem odpowiedzialnym za marketing edukacyjny w firmie Microsoft oraz Karoliną Kapicą – pracownikiem Microsoft Polska.
Wszystkie te działania zaowocowały zaproszeniem Pana Łukasza na konferencję E2 Education Exchange do Singapuru jako MIEFellow – czyli opiekun i mentor MIEExpertów. 

Serdecznie gratulujemy! 

 

Skip to content