26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Ponad 55 000 km

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Tyle wirtualnych kilometrów przebyli nasi uczniowie podczas trwającego dwa dni Skype-a-thonu. Skype-a-thon – czyli maraton z wykorzystaniem aplikacji Skype. W naszej szkole podczas tego swoistego wydarzenia odbywały się różne aktywności z wykorzystaniem skype.

Lekcja skype ze znanymi osobami : 
 m.innymi: Mark Sparvell Dyrektor Marketingu Edukacyjnego w firmie Microsoft,  Philippe Rogge – vice Prezes Microsoftu odpowiedzialny za sektor edukacyjny w Europie Środkowej i Wschodniej,  Karolina Kapica-pracownik Microsoft w Polsce

Mystery skype
– interaktywna gra w której uczniowie muszą odgadnąć z jakich krajów pochodzą ich rozmówcy zadając pytania na które mogą uzyskać odpowiedź TAK lub NIE

Wirtualne wycieczki po szkole
:
Podczas tych wirtualnych wycieczek odwiedzili nas inni nauczyciele oraz uczniowie z następujących krajów: Argentyna, Malezja, Portugalia/dwa razy/, Szwecja, Turcja, Gruzja, Irlandia, Indie, Bangladesz, Czechy, Niemcy, USA,  Austria. Nasi goście mogli zobaczyć jak wygląda polska szkoła, jak działa system edukacji w Polsce, ilu mamy mieszkańców, gdzie leżymy na mapie, gdzie znajduje się Radom. Każdy z odwiedzających mógł zadać pytanie dotyczące oglądanych rzeczy (np tabletów graficznych lub drukarki 3D), a także porozmawiać z Dyrekcja szkoły lub wybranym nauczycielem. Tłumaczami i przewodnikami byli nasi uczniowie.

Podczas Skype-a-thonu odwiedziły nas stacje radiowe: VOX, ESKA, PLUS, RDC – i nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to że oprócz naszych uczniów i nauczycieli wywiadu również udzielała nauczycielka z Portugalii, która odwiedzała wirtualnie naszą szkołę własnie za pomocą Skype.

 

 

Skip to content