26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Stanowisko ZST na VIII Radomskim Pikniku Naukowym

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Członkowie Szkolnego Koła Elektryków i Energetyków i Szkolnego Ośrodka Kariery (trzech nauczycieli i dziesięciu uczniów) w ostatnią sobotę (3 czerwca) prezentowali ciekawostki techniczne na stanowisku przygotowanym w ramach VIII Radomskiego Pikniku Naukowego. Wśród eksponatów znalazły się: pracujący model elektrowni konwencjonalnej, alternatywne źródła energii, gra sprawnościowa oparta na mechatronicznym połączeniu siłowników i joysticka, masa nieniutonowska, lustro weneckie prezentujące nieskończone odbicia, koszulka biometryczna oraz drony jeżdżące i latające. Stanowisko cieszyło się jak zwykle wielką popularnością.

 

Galeria

Skip to content