26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Code Week w ZST

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Code Week dobiega końca. W poniedziałek 24.10 kończy się również Hack Heroes, czyli pierwszy w Polsce, tygodniowy maraton z programowanie. Drużyny reprezentujące ZST ukończyły pracę nad swoimi projektami i  z nadzieją oczekują rozstrzygnięcia zawodów. Drużyna Kosynierzy, w składzie Anton Żylin (klasa 1B), Adrian Sikora, Łukasz Dobrowolski, Wojciech Orczykowski (4A), stworzyła stronę internetową umożliwiającą kontaktowanie się osób wymieniających się swoimi umiejętnościami. TimeCoin to projekt zakładający, że każdy uczeń w Radomiu, który posiada pewne umiejętności może pomóc innym w nauce i sam z takiej pomocy skorzystać. Walutą jest tu jedna godzina poświęcona innej osobie. Szwadron Wilków Alfa, czyli Tobiasz Piwowarczyk (klasa 4B), Jakub Prokop, Adam Niewiarowski (4S) zaprezentowali aplikację umożliwiającą wyszukiwanie darmowych obiektów sportowych, np. Orlików we wskazanej lokalizacji, oraz godzin ich otwarcia. Projekt zakłada rozszerzenie o funkcję rezerwacji terminów na wskazanym boisku, czy hali sportowej. Rad-Team w składzie Dominik Kaliszewski i Rafał Bieniek (klasa  4C) oddali stronę – informator o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Radomiu. Strona umożliwia wyszukanie imprez w danym okresie i odpowiada na zapotrzebowanie mieszkańców, chcących w ciekawy sposób spędzić wolny czas. Wszystkim drużynom życzymy sukcesów i również z niecierpliwością czekamy na finał konkursu.

 

Skip to content