26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Wizyta zagranicznych gości w ramach projektu CARE3

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 24-29 września 2016 roku gościliśmy w naszej szkole nauczycieli, psychologów, policjantów i młodzież szkolną z Norwegii, Łotwy i Estonii. To wynik rozpoczętego w tym roku kalendarzowym projektu Erasmus+, który ma na celu wypracowanie u młodzieży efektywnych sposobów doskonalenia metod porozumiewania się, umiejętności społecznych, radzenia sobie z emocjami oraz pokonywania barier komunikacyjnych. W ramach projektu wspólnie z mazowiecką policją, Stowarzyszeniem Centrum Młodzieży „ARKA” oraz wykładowcami Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu zostały przeprowadzone warsztaty prezentujące naszym gościom jakie doświadczenia w tym zakresie mamy w Polsce. Grupa naszych gości, licząca blisko 50 osób, miała okazję uczestniczyć w wielu zajęciach i aktywnościach teoretycznych oraz praktycznych. Program ich wizyty był wypełniony nie tylko pracą nad projektem, ale również zajęciami pozwalającymi poznać naszą kulturę i historię. Spotkali się oni także z władzami naszego miasta. Językiem komunikacyjnym był angielski. Jak się okazało, zarówno w delegacji naszych gości jak i wśród naszych współpracowników oraz uczniów, można znaleźć osoby swobodnie władające tym językiem. Już niebawem w ramach wymiany nasza delegacja będzie miała możliwość udać się do Norwegii, aby odbyć tam kolejne szkolenia i poznać nowe metody radzenia sobie z problemami młodzieży. Zapraszamy do galerii oraz śledzenia wydarzeń na stronie projektu http://care3.org.

Galeria

Galeria cz2

Galeria cz3

Skip to content