26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Sukces zawodników naszej szkoły na Mistrzostwach Polski Juniorów

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Sukcesem zakończyli starty, zawodnicy naszej szkoły na Mistrzostwach Polski Juniorów rozgrywanych w Suwałkach. Reprezentanci naszej szkoły podczas 3 dniowej rywalizacji pośród ponad 1000 utalentowanych sportowców uzyskali doskonałe wyniki. Bezapelacyjny na dystansie 5000 m okazał się Mateusz Kaczor wygrywając z czasem 15:07,48, natomiast na dystansie 3 km zajął dobre 8 miejsce. Kamila Drabik na dystansie 400 m p. płotki uzyskała wynik 61,70 będący jej nowym rekordem życiowym. Pozwoliło to jej stanąć na 3 miejscu na podium. Dopełnieniem jej sukcesu było poprowadzenie sztafety 4×400 m do brązowego medalu. Wraz z koleżankami z Klubu Pauliną Waśniewską, Zofią Praczukowską oraz Alicją Wiernicką wywalczyły miejsce na podium przegrywając niecałą sekundę z zawodniczkami z Wrocławia. Patryk Kozłowski uzyskał w biegach finałowych wyniki które pozwoliły zając mu odpowiednio 7 miejsce na dystansie 800 m oraz 6 miejsce na dystansie 1500 m. Kolejny reprezentant naszej szkoły Robert Mnich dwukrotnie poprawiał swój rekord życiowy na dystansie 400 m p.płotki co ostateczne pozwoliło mu zając 10 miejsce na MP, ale jednocześnie jest to 4 wynik w swoim roczniku na tym wymagającym dystansie .
Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy.

Skip to content