26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Święta Różnych Kultur i Języków

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Z okazji  Świąt Bożego Narodzenia 17 grudnia 2015 r. odbyła się impreza szkolna, zorganizowana przez nauczycieli języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Uczestniczący w niej uczniowie mieli szansę zapoznać się ze zwyczajami świątecznymi panującymi na Wyspach Brytyjskich, w Niemczech, Rosji i na Malcie. Ten ostatni kraj został zaprezentowany w nawiązaniu do kursów językowych programu Erasmus +, w których brali udział nauczyciele naszej szkoły, gdzie również mówi się po angielsku. W czasie akademii zostały wyświetlone prezentacje multimedialne, opisujące tradycje świąteczne poszczególnych obszarów językowych, a następnie przedstawiciele różnych klas brały udział w quizach, sprawdzających poznaną wiedzę. Wszystko to odbywało się przy akompaniamencie kolęd w różnych językach. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali ‘We wish you a Merry Christmas’. Akademię zaszczyciła swoją obecnością Pani Dyrektor B. Kudas, która życzyła wszystkim Zdrowych, Spokojnych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Galeria

Skip to content