26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Szlachetna Paczka w Zespole Szkół Technicznych

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Nasza Szkoła w tym roku postanowiła dołączyć się do akcji „Szlachetnej paczki”. Do akcji włączyli się nauczyciele, administracja i oczywiście młodzież naszej szkoły. Najpierw skontaktowaliśmy się  z organizatorami, którzy wyjaśnili nam zasady, które obowiązują w tej akcji i sposoby działania. Następnie wybraliśmy rodzinę, której postanowiliśmy pomóc, a potem przy pomocy Samorządu Szkolnego i wolontariuszy zebraliśmy fundusze od wszystkich zainteresowanych.
Bardzo ważnym punktem naszej akcji były zakupy, które zostały wykonane zgodnie z zapotrzebowaniem, jakie dostaliśmy dla wybranej rodziny z biura „Szlachetnej paczki”.
Zakupiliśmy:

  1. Lodówkę
  2. Odkurzacz
  3. Żywność suchą i trwałą (kawę, herbatę, cukier, mąkę, olej, konserwy, dżemy, sery żółte, oliwę, słodycze, makarony, ryż, itp.),
  4. Artykuły do utrzymania czystości (proszek do prania, płyn do płukania tkanin, mydła, żele, płyny do czyszczenia, mleczko do czyszczenia, płyny do mycia naczyń),
  5. Odzież (spodnie, szlafrok, t-shirty, rękawiczki zimowe)
  6. Buty
  7. Piłkę do gry w nogę
  8. Plecak szkolny
  9. Artykuły szkolne (zeszyty, bloki, kredki, farby, itp.)

W piątek 11 grudnia wszystko pięknie popakowaliśmy , by 12 grudnia przekazać całość paczki do punktu – magazynu, który mieścił się w KCM „Arka” na Starym Mieście. W sumie spakowaliśmy przygotowane artykuły w 13 paczek.
Osoba pośrednicząca pomiędzy nami a rodziną z tzw. Drużyny Szlachetnej Paczki powiedziała nam, że rodzina jest bardzo wdzięczna i szczęśliwa, że dostała taki ogrom prezentów. Radość z przyjęcia tych darów można dostrzec na załączonych zdjęciach. Myślimy, że nie po raz ostatni nasza Szkoła wzięła udział w tej zaszczytnej akcji, bo przecież: Razem zmieniamy świat na lepsze!!!

Wolontariusz, który opiekował się rodziną, chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Rodzina była niezwykle wzruszona z otrzymanych paczek. Ich ilość była tak imponująca, że członkowie rodziny zaniemówili. Pani Elżbieta szczególnie ucieszyła się z żywności, taki okres zapas wystarczy na długi okres czasu. Tomek wzruszył się na widok piłki nożnej, której model idealnie wpasował się w jego upodobania. Pan Stefan dziękował za to, że w ogóle ktoś go odwiedził. Tak wiele osób wpadło do domu z pozytywnymi emocjami i uśmiechem na ustach co wybitnie podniosło go na duchu. Przy otwarciu paczek obecny był także wnuczek pani Elżbiety, Wiktor, który pomagał w rozkładaniu i rozpakowywaniu prezentów.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Jestem niezmiernie wdzięczna Państwu za wykonanie paczki. Za przygotowanie jej w sposób profesjonalny i fachowy. Chciałabym szczególnie podziękować za to, że odważyli się Państwo wziąć udział w projekcie i zechcieliście wyczarować potrzebującej rodzinie prawdziwie magiczne Święta Bożego Narodzenia. Takiego św. Mikołaja zapewne nigdy nie zapomną. Ja ze swojej strony dziękuję za dobry kontakt, liczne sugestie i bardzo dobrą współpracę, która zakończyła się prawdziwym „happy endem”. Chciałabym złożyć Państwu życzenia zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia a w przyszłym roku wiary w to, że dobro powraca a pomoc innym ludziom to nie tylko sprawianie szczęścia potrzebującym, ale i samym sobie. Wszystkiego dobrego!
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
„Bardzo, bardzo po stokroć bardzo dziękujemy za to dobro, którymi nas obdarzyliście. Wiemy z przekazu wolontariuszki, że darczyńcami była spora grupa ludzi – jedna ze szkół średnich. Jesteśmy wdzięczni i niezwykle wzruszeni, że młodzież tak chętnie chce wspierać potrzebujące osoby, takie jak my. Dziękujemy nauczycielom, dyrekcji i rodzicom, że zechcieli wspomóc nas, ubogą rodzinę. Nigdy nie zapomnimy o trudzie i sercach, które nam poświęciliście. Zapewniamy o naszej modlitwie za Was!”

 

Notatkę sporządziła: Bernadeta Kudas

Skip to content