26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Godzina kodowania (Hour of Code) w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 7-13 grudnia 2015 roku odbyła się już trzeci rok z rzędu ogólnoświatowa akcja pod nazwą „Godzina Kodowania” (Hour of Code) organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week) przez code.org. Celem akcji jest promocja i rozpowszechnianie wiedzy programistycznej wśród uczniów we wszystkich przedziałach wiekowych – od najmłodszych w szkołach podstawowych po starszych uczniów w szkołach średnich. Warto podkreślić że akcja Hour of Code to jedna z największych inicjatyw edukacyjnych na świecie w dobie obecnego rozwoju Internetu.
Do tej pory wzięło w niej udział ponad 140 mln uczestników, głównie uczniów z różnych krajów świata, w tym około 300 tyś osób z Polski. Wszyscy uczestnicy na podstawie opracowanych tutoriali na platformie Code.org uczą się w jaki sposób zaprojektować własną grę na urządzenia mobilne z wykorzystaniem bloków programowania.
W Zespole Szkół Technicznych „Godzinę kodowania” dla uczniów klas drugich i pierwszych technikum informatycznego zorganizowali Artur Rudnicki, Michał Czarnecki oraz Edyta Zielińska. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skip to content