Wizyta delegacji z Chin w Zespole Szkół Technicznych

Dnia 22 października 2015r. w naszej szkole gościła delegacja chińska z Huzhou. Delegacja została zaproszona przez władze miasta Radomia. W skład delegacji wchodzili także przedstawiciele szkoły zawodowej Huzhou Vocational & Technical College. Delegacja licząca 8 osób zagościła w naszej szkole po to, by przyjrzeć się sposobowi kształcenia na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej w Polsce. Szczególnie interesowali się zawodami technicznymi, zwiedzili nasze pracownie i pochwalili naszą szkołę za używanie technologii, które są innowacyjnymi na świecie.

Mamy nadzieję, że pierwsze kontakty, które zostały nawiązane zostaną rozwinięte i może przełożą się na możliwość  odbywania praktyk przez wybranych uczniów aż w dalekich Chinach.

Szkołę zareprezentowała p. dyr. Bernadeta Kudas, p. Tomasz Magnowski oraz opiekunowie pracowni technicznych.