26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

KLASA 1N MISTRZEM SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Kolejny Turniej Piłki Nożnej na boisku sportowym przy Zespole Szkół Technicznych w Radomiu już za nami ! Od kwietnia do czerwca nauczyciele wychowania fizycznego Maciej Miter, Sławomir Sorsa, Marcin Maziarski, Włodzimierz Trzeciak, Radosław Nowakowski i Albert Siekiera organizowali jak co roku Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej chłopców. Do zawodów zgłosiły się 24 klasy, które poza zabawą i sportową rywalizacją walczyły o tytuł najlepszej klasy w szkole.

Turniej stał  na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Nie można tutaj zapomnieć o kibicach, którzy w szerokim gronie  głośno i co najważniejsze kulturalnie dopingowali swoich kolegów na boisku. Na meczach oprócz samych zawodników można było zauważyc wychowawców poszczególnych klas, a także wielkiego fana futbolu pana Piotra Błońskiego, któremu dziękujemy za obecność na wszystkich meczach. Rozgrywki odbywały się systemem pucharowym. Pomimo że był to turniej wewnątrzszkolny to i tak trzeba przyznać, że w żadnym z meczów nikt nie odstawiał nogi, a co za tym idzie zarówno bramkarze jak i sędziowie mieli sporo pracy.

Po prawie 2 miesiącach gry została wyłoniona czwórka najlepszych drużyn, które walczyły ze sobą w półfinałach. Po emocjonujących spotkaniach do finału awansowała klasa 1N i 1T. W małym finale w meczu o brązowy medal klasa 1S pokonała klasę 1M. W meczu o złoty medal do wyłonienia zwycięzcy była potrzebna seria rzutów karnych. Ostatecznie to klasa 1N mogła  cieszyć się z pierwszego miejsca na podium. Warto nadmienić, że ta sama klasa wygrała szkolny turniej siatkówki. Gratulujemy dobrego wyniku klasie, a wychowawczyni pani Urszuli Siczek tak uzdolnionej młodzieży. Wszystkie zespoły które stanęły na podium otrzymały pamiątkowe koszulki, medale, puchary, dyplomy, statuetki ufundowane przez Radę Rodziców za co im serdecznie dziękujemy. Zapraszamy wszystkich do oglądania fotoleracji z zawodów przygotowanej przez pana Marcina Maziarskiego.

Skip to content