26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Ogólnopolski konkurs „Interaktywny produkt IT” – szansa na indeksy i nagrody dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej, a przy tym pasjonujesz się nowymi technologiami? Chciałbyś pochwalić się przed szerszą publicznością swoimi pomysłami na kreatywne rozwiązania informatyczne? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, powinieneś zgłosić się do ogólnopolskiego konkursu „Interaktywny produkt IT”, w którym nagrodami są nie tylko atrakcyjne urządzenia, ale przed wszystkim trzy miejsca na kierunku „Informatyka” prowadzonym przez Akademię Morską w Szczecinie.

Inaczej niż ma to miejsce w wielu podobnych zmaganiach technologicznych, organizator konkursu – szczecińska Akademia – oraz partner strategiczny – Microsoft – dają uczestnikom pełną swobodę wyboru środków twórczych i technologii. Uczniowie mogą stworzyć dowolny produkt IT, np. grę, stronę www, animację, aplikację w dowolnie wybranej technologii, użytkowany stacjonarnie lub publikowany w sieci. Projekt może dotyczyć każdej tematyki, a przygotować go można indywidualnie lub zespołowo.

Projekty do czwartej już edycji konkursu można przesyłać do końca września 2015 roku poprzez formularz zgłoszeniowy.

Poza szansą na studiowanie na Akademii Morskiej w Szczecinie, do twórców najciekawszych prac trafią nagrody ufundowane przez firmę Microsoft:

  • ultrabook Lenovo ThinkPad Helix – 256 GB/Intel i7,
  • tablet Nokia Lumia 2520 oraz
  • smartfon Nokia Lumia 930.

Konkurs został objęty patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Partnerem strategicznym akcji jest firma Microsoft.

Dodatkowe informacje o konkursie są dostępne  na stronie internetowej oraz fanpage’u akcji.

Skip to content