26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Zapraszamy na: tydzień zawodowca

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Zaproszenie

W związku z Tygodniem Zawodowca ogłoszonym przez mazowieckiego Kuratora Oświaty, pamiętając, że klasy trzecie gimnazjalne mają niedługo egzamin gimnazjalny, Zespół Szkół Technicznych zaplanował następujące działania:

Stanowiska „Prób pracy”, gdzie uczeń gimnazjum mógłby sprawdzić, czy nauczany w naszej szkole zawód (składający się z wielu umiejętności praktycznych) jest odpowiedni dla niego (będzie mógł wykonać przykładowe zadania, które zawierają się w danym zawodzie, np.: montaż prostego obwodu elektrycznego, uruchomienie rutera internetowej sieci bezprzewodowej, grafika komputerowa
– korekta zdjęć)

Od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 14.30 każdy indywidualnie lub klasy grupowo mogą przyjść i na recepcji w szkole wybrać sobie stanowiska, na których chcą się sprawdzić (tematyka: elektryka, informatyka, mechanika, mechatronika, energetyka).

Uczestniczyć w prelekcji „Pracodawca moich marzeń” – krótkie spotkanie młodzieży gimnazjalnej (mile wskazana obecność rodziców) z przedstawicielami firm zatrudniających absolwentów naszej szkoły. Na spotkaniu prezentowane wymagania dotyczące kompetencji niezbędnych do podjęcia zatrudnienia w tych firmach oraz podstawowe informacje planach zatrudnienia i informacjach około zawodowych
(np.: zarobki, możliwości kształcenia, rozwoju zawodowego).

Wtorek – Firma informatyczna TECHNET – przyjmująca na praktyki techników informatyków

Środa – PGNiG Termika – partner szkoły w kształceniu technika energetyka
Czwartek – firma RADWAG – przyjmująca na praktyki techników mechatroników
Piątek – firma z branży mechanicznej

Tydzień Zawodowca planowany jest dla klas trzecich, ale dopuszczamy możliwość udziału klas drugich państwa gimnazjów.

Wskazany kontakt w celu rezerwacji miejsc nie później niż na 3 godziny przed prelekcją
tel. 692 411 443 – Tomasz Magnowski

Skip to content