26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

CHŁOPCY Z ZST MISTRZAMI RADOMIA W KOSZYKÓWCE !!!

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 23-25.02.2015 roku w Zespole Szkół Samochodowych miało miejsce historyczne wydarzenie. W turnieju finałowym podczas XI Radomskiej Olimpiady Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych drużyna chłopców z naszej szkoły odniosła wielki sukces zdobywając Mistrzostwo Radomia w koszykówce chłopców. Jest to pierwszy złoty medal uczniów Zespołu Szkół Technicznych w tej dyscyplinie sportowej po połączeniu Zespołu Szkół Energetycznych i Szkół Mechanicznych. Po wygraniu wszystkich spotkań w grupie eliminacyjnej zespół awansował do fazy medalowej. W pierwszym meczu w grze o medale podoopieczni Alberta Siekiery pokonali po trudnym meczu Zespół Szkół Elektronicznych 46:35, w następnym meczu wysoko pokonali VII LO 47:31, a w trzecim meczu pokonali V LO 35:29. W każdym meczu nasi chłopcy walczyli z ogromną determinacją do samego końca i zasłużenie zdobyli złoty medal. Każdy z 12 chłopców był nieoceniony w osiągnięciu tego sukcesu i wniósł pełne zaangażowanie w rozgrywane mecze. W składzie reprezentacji wystąpili: Starzyński Artur 4A kapitan zespołu, Janikowski Piotr 4M, Bączek Jakub 3M, Zacharski Grzegorz 2N, Stańczykowski Jakub 3M, Tomczyk Paweł 2T, Wójcik Dawid 2T, Pietrzykowski Jan 1M, Ziętkowski Oskar 1F, Buba Jakub 1Z, Gołda Dominik 3M, Piskorz Szymon 1E, trenerem zespołu jest Albert Siekiera.

Dziękujemy za sportowe emocje i gratulujemy ogromnego sukcesu.

Skip to content