26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW W ROKU SZKOLNYM 2014/2015 w ZST RADOM

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniu 20.11.2014 r. w sali gimnastycznej ZST Radom odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym chłopców. Do rozgrywek zgłosiło sie 36 uczniów. Przed rozpoczęciem rywalizacji sędziowie główni zawodów Włodzimierz Trzeciak i Maciej Miter dokonali losowania z rozstawieniem czterech najlepszych zawodników z poprzedniego roku. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym, gdzie przegrywający zawodnik odpadał z turnieju. Po ciekawych pojedynkach do półfinałów awansowała czwórka najlepszych zawodników Grzegorz Sowroński 2B, Michał Zieliński 3Z, Grzegorz Gawor 4T i Wiśnios Mateusz z klasy 2F. Spotkanie najlepszych graczy zaowocowało dużą rywalizacją i nie mniejszą dawką emocji. Po zaciętej walce w finale Grzegorz Skowroński pokonał swojego imiennika Grzegorza Gawora 3:1 w setach i tym samym obronił tytuł Mistrza Szkoły z 2013 roku. W meczu o III miejsce Michał Zieliński nie dał większych szans swojemu koledze Mateuszowi Wiśniosowi wygrywając 2:0 w setach. Najlepsi zawodnicy w tych rozgrywkach zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami i dyplomami ufundowanymi przez nauczycieli wychowania fizycznego. Warto dodać, że cała czwórka zawodników będzie reprezentować Zespół Szkół Technicznych w XI Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym, która odbędzie się na początku grudnia w naszej szkole. Nad przebiegiem i organizacją zawodów bacznie czuwał Albert Siekiera.

Skip to content