26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Otrzęsiny klas pierwszych

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

25 września 2014r. w naszej szkole odbyły się uroczyste otrzęsiny uczniów klas pierwszych.
Celem otrzęsin była  integracja klas I oraz wprowadzenie uczniów w życie szkoły. Uczniowie mieli również okazję rywalizować ze sobą.
Występy oceniało jury, w składzie:
  • Joanna Krakowiak – Przedstawiciel Dyrekcji
  • Małgorzata Pączek – Nauczyciel
  • Milena Czubak – Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego
  • Kornel Żarłok – Przedstawiciel Uczniów
Imprezę rozpoczął  występ szkolnego zespołu.
Następnie rozpoczęła się rywalizacja dziesięciu klas pierwszych. Klasy miały za zadanie zaprezentować swoją grupę ciekawym wierszykiem lub piosenką. Kolejną konkurencją był slalom z przeszkodami. Reprezentanci poszczególnych klas mieli również za zadanie wyjąć żelki z miski wypełnionej mąką bez użycia rąk, narysować portret swojego wychowawcy, wypić kubek mleka, także bez używania rąk oraz ubić w jak najkrótszym czasie pianę z jajek. Na zakończenie uroczystości odbyło się ślubowanie przewodniczących poszczególnych klas pierwszych.
Pierwsze miejsce zajęła klasa 1T, która od samego początku bardzo dobrze radziła sobie z poszczególnymi konkurencjami. Zwycięzcy otrzymali nagrodę w postaci „Dzikiej Karty”, czyli jednego dnia wolnego od niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi.
Skip to content