26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Gra miejska – 75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniu 26 września 2014r w Zespole Szkół Technicznych im .Tadeusza Kościuszki odbyła się gra miejska. Jej motywem przewodnim była 75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie ZST ,podzieleni na trzyosobowe zespoły, mieli odnaleźć cztery miejsca w Radomiu związane z walką radomian w czasie II wojny światowej. Pierwszym miejscem był budynek dawnych Średnich Szkól Technicznych przy ulicy Kościuszki. W czasie II wojny funkcjonowała tu Państwowa Szkoła Przemysłowa , równocześnie odbywało się tu tajne nauczanie. Następnie uczniowie mieli odnaleźć miejsce, gdzie zamordowano w 1942 roku robotników fabryki broni, produkujących uzbrojenie dla organizacji konspiracyjnych. Kolejnym etapem była ciesząca się ponurą sławą katownia gestapo przy ulicy Kościuszki 6. Ostatnim etapem był pomnik pomordowanych mieszkańców getta. Uczniowie biorący udział w grze mieli odnaleźć 4 miejsca. Po dojściu do danego etapu odpowiadali na pytania związane z II wojną światową, otrzymywali dalsze wskazówki pozwalające znaleźć kolejny etap gry. Liczył się czas przejścia trasy oraz wiedza którą się wykazali. Uczestniczyło kilka zespołów. Wygrali uczniowie klasy II F technikum elektrycznego. Bardzo dużą wiedzą wykazały się uczennice klasy IIA technikum informatycznego. Organizatorami byli nauczyciele historii w ZST im. Tadeusza Kościuszki oraz uczniowie naszej szkoły. Myślę że to trochę inny sposób na poznanie historii tych którzy walczyli o niepodległą Polskę. Ciąg dalszy nastąpi.

Skip to content