26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Dni Europejskie w naszej szkole

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniu 2 czerwca 2014 roku , już jedenasty raz odbyły się Dni europejskie. Impreza  ma na celu propagowanie wiedzy o Unii europejskiej  wśród młodzieży klas pierwszych naszej szkoły. Tegoroczna edycja składała się z trzech części.

Pierwszą był konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Uczniowie opowiadali na pytania w dwóch turach. W finale wystąpiło trzech najlepszych. Wygrał Damian Mazur z klasy 1A. Miejsce drugie Rafał Bieniek z klasy 1C, trzecie Jakub Sieradz z klasy 1F. W drugiej części uczniowie zaprezentowali informacje na temat funduszy unijnych. W tej kategorii zwyciężył  Wojciech Orczykowski z klasy 1A .

Trzecią część stanowił test wiedzy o UE w języku angielskim. Najlepszymi okazali się uczniowie z klasy 1 T Krystian  Krupa- 1 miejsce oraz Piotr Machnio  Bartłomiej Zielonka  z klasy 1A  drugie miejsca ex  aequo.

Skip to content