26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Konkurs „Dreimal Deutsch”

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

6 lutego 2014 uczniowie z klas: 2M Piotr Piątek, 3A Marlena Tuszyńska, Grzegorz Kruk , 4S Krzysztof Mierzejewski uczestniczyli w drugim etapie Konkursu wiedzy realioznawczej dotyczącej Niemiec, Austrii, Szwajcarii  „Dreimal Deutsch”, który odbył się w IV LO. Im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Organizatorami konkursu są: Wydział Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz IV.LO. im A. Mickiewicza. Głównym partnerem konkursu jest Wydawnictwo „Nowa Era”, a patronat honorowy objęli: Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Tomasz Kucharski, Ambasada Republiki Federalnej Niemiec, Ambasada Szwajcarii, Ambasada Austrii, Austriackie Forum Kultury, Stowarzyszenie Bundestag Alumni Polska oraz Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Wzięli w nim udział uczniowie z około 300 szkół z terenu województwa mazowieckiego. Do drugiego etapu, po eliminacjach szkolnych  zakwalifikowało się 13 drużyn. Wśród nich drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu, która dostała się do III finałowego etapu. Finał Konkursu „ Dreimal Deutsch” odbędzie się 3 kwietnia 2014 w siedzibie  Instytutu Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Skip to content