26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Project Laptop – workshop no 3

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 13-14 maja w Zespole Szkół Technicznych gościliśmy uczestników projektu Laptop z Hiszpanii, Szwecji i Turcji. Podczas finalnego spotkania nasi goście mieli okazje uczestniczyć w wielu zajęciach. Pierwszego dnia pobytu tuż po przywitaniu uczestnicy zapoznali się z historią Polski oraz systemem edukacji, zaprezentowanym przez uczniów naszej szkoły. Po wstępie do szkolnictwa, goście zostali podzieleni na cztery grupy w których, zwiedzali szkołę a następnie przyglądali się lekcjom prowadzonym przez naszych nauczycieli. Uczestnicy projektu mogli obserwować zajęcia z wychowania fizycznego, matematyki, historii oraz angielskiego. Punktem łączącym wszystkie lekcje, jak na projekt LAPTOP przystało, było oczywiście wykorzystanie technologii podczas zajęć. Następnie czekała nas ciężka praca nad przegotowywaniem końcowych raportów i podsumowań całego projektu. Był to czas, w którym nauczyciele i uczniowie pracowali osobno. Ci pierwsi prezentowali praktyczne zastosowanie technologii podczas lekcji, podczas gdy Ci drudzy pracowali nad ostateczną formą powieści, którą podczas trwania całego projektu wspólnie tworzyli. Po tak ciężkiej pracy uczestników projektu czekała niespodzianka. Po wspólnym grillu, wszyscy mogli wziąć udział w wyścigu gokartów, po którym najlepszym kierowcom wręczono puchary. Drugiego dnia projektu, z samego rana odbyły się prezentacje dokonań wszystkich partnerów projektu. Następnie, uczestnicy zostali podzieleni na siedem grup, które uczestniczyły w grze miejskiej. W celu zwiedzenia Radomia, grupy musiały wykonywać poszczególne zadania oraz gromadzić wskazówki,by następnie wyznaczyć trasę do mety – szkoły oraz ułożyć hasło z zebranych po drodze puzzli. Po tak intensywnej wycieczce po Radomiu, udaliśmy się na nieco już spokojniejsze zwiedzanie Muzeum Wsi Radomskiej, w którym to nasi zagraniczni koledzy mieli szansę poznać kulturę radomskiej wsi sprzed wielu lat. Po dniu pełnym wrażeń czekało nas jednak najważniejsze wydarzenie. Zakończenie projektu oraz wręczenie certyfikatów uczestnictwa, które odbyło się w radosnej atmosferze w radomskim klubie G2. Po oficjalnej części, wszyscy mogli się zrelaksować przy tanecznej muzyce oraz pograć w kręgle.

Skip to content