26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Dzień nauczyciela w Zespole Szkół Technicznych

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Dnia 12.10.2010r w naszej szkole o godzinie 11.00 odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystości gościliśmy:
– Przedstawicieli firmy PGNiG Termika, która współpracuje ze szkołą w składzie:
– Ewa Warska – Specjalista do spraw rozwoju
– Martyna Tuscher – kierownik projektu „Zagrzewamy do nauki”, specjalista do spraw personalnych
– Witold Kucharek – specjalista ds. wytwarzania
– w-ce Przewodniczącego rady Rodziców Pana Andrzeja Lechowskiego.
Uroczystość rozpoczęli członkowie Samorząd Uczniowskiego, którzy wręczając kwiaty Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu złożyli najserdeczniejsze życzenia naszym profesorom. Pan Andrzej Lechowski jako przedstawiciel Rady Rodziców złożył życzenia całemu gronu pedagogicznemu w których serdecznie dziękował za trud, cierpliwość i wysiłek jaki wkładają w nasze wychowanie. Pani Ewa Warska, przedstawicielka PGNiG Termika podziękowała tak jak wszyscy tego dnia nauczycielom za czas poświęcony dla nas, ale też z uśmiechem na twarzy w imieniu całej firmy za nowych pracowników, którzy dzięki nauczycielom z naszej szkoły już nabierają praktyki zawodowej w ich firmie.
Po wręczeniu kwiatów pani Bernadeta Kudas, Dyrektor szkoły, wręczyła Nagrody Dyrektora oraz Prezydenta Miasta Radomia, pana Andrzeja Kosztowniaka wyróżnionym nauczycielom. Pani Dyrektor złożyła również życzenia w imieniu swoim, Prezydenta Miasta Radomia i przedstawicieli instytucji współpracujących ze szkołą.
Uczniowie naszej szkoły pod kierownictwem p. Agnieszki Sochy i p. Anny Iwaniec przygotowali humorystyczne scenki obrazujące ciężką pracę nauczycieli. Jak wiemy nasza szkoła ma już za sobą 90 lat tradycji oraz tysiące absolwentów i z tej okazji Scenki obrazowały sposób nauczania w latach 40-tych , 70-tych , 90-tych  i obecnie w różnych szkołach oraz naszej. Jak się domyślacie pewnie naszych uczniów ukazaliśmy jako aniołki, które nie mogłyby nawet kwiatka skrzywdzić a co dopiero mówić o przeszkadzaniu nauczycielom na lekcji. Wiele się zmieniło przez ten wiek i to na lepsze. Po twarzach nauczycieli, obecnych gości oraz samych uczniów na widowni widać było, że całe przedstawienie im się podobało. Ale to nie koniec. Zadaliśmy naszym nauczycielom pytanie jak ich zdaniem będą wyglądać lekcje w niedalekiej przyszłości. I w tej chili na sali rozległ się dźwięk muzyki współcześnie nazywanej dubstepem a na scenę wyszli uczniowie przebrani za przybyszów z innej galaktyki. Jak się okazuje muzyka, która rozległa się na Sali to język w jakim porozumiewał się kosmiczny uczeń z nauczycielem z innej galaktyki. Tym humorystycznym akcentem zakończyliśmy akademię.
Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze a jej celem było uczczenie nauczycieli w dniu ich święta oraz podziękowanie im za trud włożony w naszą edukacje i wychowanie. Fotorelacja z imprezy już niebawem w naszej szkolnej galerii.

Skip to content