26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Otrzęsiny klas pierwszych

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

3 października 2012r. w naszej szkole odbyły się uroczyste otrzęsiny uczniów klas pierwszych.
Celem otrzęsin było przede wszystkim:
• integracja klas I
• wprowadzenie uczniów w życie szkoły
• możliwość rywalizacji między klasowej sprzyjającej zjednoczeniu zespołów klasowych
• przedstawienie swojej klasy
Występy oceniało jury, w składzie:
• Klaudia Świątkowska – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
• Włodzimierz Trzeciak – Nauczyciel
• Marek Skrok – Nauczyciel
• Dawid Rokosz – Przedstawiciel Uczniów
Jurorzy zwracali uwagę przede wszystkim  na zaangażowanie uczniów oraz walory artystyczne podczas prezentacji klasy, co było jednym z zadań uczniów. Plan imprezy był następujący:
1. Oficjalne rozpoczęcie.
2. Prezentacja klas (Piosenka, wiersz itp.).
3. Wyjadanie żelków z miski z mąką.
4. Karmienie ucznia kisielem z zasłoniętymi oczami.
5. Naciąganie podkolanówki na głowę.
6. Tor przeszkód..
7. Zakończenie imprezy i ogłoszenie wyników.
Pierwsza konkurencja otwierała całą imprezę. Klasy miały za zadanie zaprezentować swoją grupę ciekawym wierszykiem, piosenką lub tańcem. W tej konkurencji klasy pokazały się wyśmienicie przez co jury miało znaczny problem z wyłonieniem najlepszej prezentacji. Kolejną konkurencją było wyjadanie żelków z miski wypełnionej mąką. Według uczestników tej konkurencji, jak i jury oraz uczniów klas pierwszych była to najciekawsza konkurencja całej imprezy. Uczniowie na wszystkie możliwe sposoby radzili sobie by wydostać żelki, a całe ich twarze były pokryte mąką a na Sali Gimnastycznej zapanowała lekka mgła. W tej konkurencji czasowej najlepiej wypadł uczeń z klasy 1T. Podczas kolejnej konkurencji uczniowie byli karmieni kisielem przez wychowawców z zasłoniętymi oczami co było kwintesencją tej zabawy. Twarze były cale upaćkane jak u małych dzieci a ich miny po zobaczeniu się w lustrze nie do opisania. Tutaj najlepszy wynik uzyskała klasa 1E. Naciąganie podkolanówki na głowę to konkurencja, której celem było uzyskanie jak najśmieszniejszego wyrazu twarzy. W ostatniej konkurencji uczniowie mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną. W tej konkurencji z klasy wystąpiło po dwóch reprezentantów. Jeden trzymał swojego kolegę za nogi, a drugi biegł na rękach wspólnie przemierzali cały tor by na końcu wypić kubek mleka przez słomkę. Tą konkurencję zdecydowanie wygrała klasa 1T.
Podsumowując całą imprezę warto było zapytać uczniów o wrażenia po imprezie. Z przeprowadzonych wywiadów z uczniami jednoznacznie wynika, że byli bardzo zadowoleni, dobrze się bawili i z miłą chęcią powtórzyliby to wydarzenie mile spędzając czas.
Pierwsze miejsce zajęła klasa 1T, która od samego początku bardzo dobrze radziła sobie z poszczególnymi konkurencjami i całą imprezę ukończyli z 35 punktami na swoim koncie wyprzedzając klasy z drugiego miejsca, na którym uplasowały się 1E i 1N z wynikiem o 6 punktów mniejszym od zwycięzców. Na trzecim miejscu uplasowała się klasa 1B z 24 punktami. Zwycięzcy otrzymali nagrodę w postaci jednego dnia wolnego od niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi.
Wszystkim Gratulujemy zajętych miejsc a uczniom dziękujemy za chęci jak i zaangażowanie włożone w całą imprezę. Fotorelacja z imprezy już niebawem będzie dostępna w galerii szkolnej.

Skip to content