26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Europejski Dzień Języków z ZS Technicznych w Radomiu

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Dnia 26 września w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona nauce języków obcych. Europejski Dzień Języków jest świętem całej Europy, a przede wszystkim języków, którymi posługują się Europejczycy. W tym dniu uświadamiamy sobie jak wiele korzyści przynosi człowiekowi nauka języków obcych. Dzięki tej umiejętności możemy lepiej zrozumieć innych ludzi oraz bliżej poznać ich tradycję i kulturę. W dzisiejszych czasach chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego jak ważna i potrzebna w życiu jest znajomość języków obcych. Zagraniczne wycieczki, wyjazdy w celach turystycznych i zarobkowych stały się bardzo popularne i w takich sytuacjach umiejętność nawiązania rozmowy z mieszkańcami innego kraju jest niezbędna. Czy wtedy nasz język potrafi „wyrazić to, co pomyśli głowa” zależy tylko od nas. A w naszym kraju? Tutaj również coraz częściej spotykamy obcokrajowców, którzy będą potrzebować naszej pomocy np. w odnalezieniu banku, szpitala czy poczty. Starajmy się więc być bardziej otwarci na naukę języków obcych, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność nam się przyda.
Podczas akademii uczniowie czterech klas zmagali się z rozmaitymi zagadnieniami poświęconymi językom obcym oraz krajom anglojęzycznym. Ich zadaniem było między innymi odgadnięcie miasta na podstawie ilustracji, zobrazowanie symboli powiązanych z danym krajem europejskim oraz rozwiązanie quizu dotyczącego Edynburga. Największą ilością zdobytych punktów mogli pochwalić się uczniowie klasy 2B oraz 3T.

Skip to content