26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Nauczycielki języka angielskiego na wakacyjnych kursach językowo – metodycznych w Wielkiej Brytanii

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W związku z członkostwem Polski w Unii Europejskiej pojawiły się nowe możliwości doskonalenia zawodowego nauczycieli języków obcych.  W ramach programu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji Comenius nauczycielki języka angielskiego ZST, Panie Bożena Czapla, Beata Markiewicz i Katarzyna Page, zakwalifikowały się na letnie kursy językowo – metodyczne w Wielkiej Brytanii. Pani Katarzyna Page uczestniczyła w kursie metodycznym „Najnowsze trendy w nauczaniu języków obcych” w stolicy królestwa. „W Londynie przebywałam w czasie trwających tam Igrzysk Olimpijskich, więc oprócz odświeżenia znajomości języka, poznania nowych trendów metodycznych, możliwości wymiany doświadczeń          z nauczycielami z innych krajów, miałam możliwość poczucia atmosfery ogromnego święta sportu, którym żył cały Londyn”, mówi Pani Katarzyna Page. Panie Bożena Czapla i Beata Markiewicz brały udział w kursie „Uczenie gramatyki w kontekście” w stolicy Szkocji, Edynburgu. „Kurs ten koncentrował się na podniesieniu kompetencji językowej i metodycznej w zakresie gramatyki. Pozwolił nam wymienić doświadczenia w prowadzeniu zajęć gramatycznych z nauczycielami z innych krajów. W trakcie kursu miałyśmy okazję zwiedzić wiele ciekawych miejsc w Szkocji , spróbować „haggis”, zobaczyć  szkockie zamki i Szkotów w spódnicach. Pobyt uatrakcyjnił nam rozpoczynający się 1 sierpnia w Edynburgu festiwal. Military Tatoo (przegląd orkiestr wojskowych) był niesamowitym widowiskiem, który zapamiętamy na długo. Kurs przyniósł nam dużo korzyści zarówno zawodowych jak i osobistych. Polecamy skorzystanie z oferty kursów w programie Comenius”, dzieliły się swoimi wspomnieniami Panie Czapla i Markiewicz.

Skip to content