Szkolne Koło Wolontariatu „Klub Dobrej Woli”

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

„PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM”

NA RZECZ RADOMSKIEGO BANKU ŻYWNOŚCI

Celem akcji jest zbieranie żywności, która zostanie przekazana niedożywionym dzieciom z regionu radomskiego.

Wolontariusze będą dyżurowali 4 października 2014r., w godz. 14:00 – 17:30, w Galerii Słonecznej w sklepie MarkPol.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w zbiórce.

Liczy się każdy gest!

IV APEL MŁODYCH

pod hasłem „Bóg kocha i wzywa”

sobota, 20 września 2014r. o godz. 18:00

Radom, ul. Żeromskiego (scena przed Urzędem Miejskim)

W programie m.in.: koncert ewangelizacyjny „Nieziemskie granie”, spotkanie        z o. Adamem Szustakiem (Dominikaninem), a także Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Przed Apelem o godz. 16:30 odbędą się dwa spotkania:

1. Spotkanie z o. Adamem Szustakiem (Kościół Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu,wejście: od ul. Miłej, ul. Infułata Adama Staniosa 2)
  2. Spotkanie z grupą „Wyrwani z Niewoli” (Sala Koncertowa Urzędu Miejskiego w Radomiu).

Wolontariusze spotykają się o godz. 17:55 przed wejściem do Urzędu Miejskiego w Radomiu (od ul. Żeromskiego).

Do zobaczenia na Apelu!

FESTYN INTEGRACYJNY W RAMACH OBCHODÓW XI RADOMSKICH DNI GODNOŚCI

W sobotę, 13 września 2014r. nad zalewem na Borkach odbył się integracyjny festyn sportowo-rekreacyjny organizowany w ramach obchodów XI Radomskich Dni Godności, w którym wzięli udział wolontariusze „Klubu Dobrej Woli”. Impreza trwała w godz. 13:00 – 17:00. Zebranych powitała prowadząca – Justyna Piątek, rzecznik MOPS, przybyli także wiceprezydent Radomia Anna Kwiecień, zastępca dyrektora MOPS Marcin Gierczak, a także radni Jan Maniak i Włodzimierz Bojarski.

Nasi wolontariusze wraz z wolontariuszami z SCM „Arka” i PSP nr 4 otoczyli swoją opieką, podczas gier, zabaw i wodnych przejażdżek kajakami,  uczestników – osoby niepełnosprawne z różnych stowarzyszeń i ośrodków, którym ten dzień był poświęcony. Wszyscy świetnie się bawili, a to za sprawą przygotowanych atrakcji, które interesowały nie tylko dzieci, czy młodzież, ale również dorosłych.

Wszystkim uczestnikom do końca dopisywał humor oraz słoneczna pogoda.

Opiekę nad wolontariuszami sprawowała p. Wioletta Wojciechowska – Jaraszek.

WOLONTARIUSZE JUŻ POMAGAJĄ

Już w piątek, 5 września 2014 roku wolontariusze z „Klubu Dobrej Woli”, działającego przy Zespole Szkół Technicznych, wraz z opiekunkami Klubu: Wiolettą Wojciechowską – Jaraszek i Elżbietą Harwacką włączyli się w pomoc przy organizacji festynu rodzinnego dla mieszkańców bloków przy ul. Marii Gajl . Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Zespół Pracy Socjalnej Nr 3,  Caritas Diecezji Radomskiej oraz Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka. Wspólna zabawa rozpoczęła się  o godz. 16:00. Wśród atrakcji znalazły się: występy artystyczne, konkursy i zabawy, loteria fantowa oraz nauka składania origami. Nasi wolontariusze jak zwykle z radością włączyli się w prowadzenie gier, zabaw, tańców oraz troskliwie opiekowali się najmłodszymi uczestnikami.

Za udział w tej akcji serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom!!!

Zapraszamy do włączania się w kolejne akcje.