Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Dnia 3.09.2012 odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor szkoły Bernadeta Kudas przywitała zaproszonych gości. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miejskich, wiceprezydenci pan Ryszard Fałek i Krzysztof Ferenesztajn oraz Dyrektor Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Ministerstwa Edukacji Narodowej pani Ewa Konikowska-Kruk. Ponadto przybyli przedstawiciele przemysłu energetycznego pan Mariusz Grochowski – członek Zarządu PGNiG Termika, pani Ewa Warska – koordynator ds. rozwoju, a także kierownik i menager projektu ”Zagrzewamy do nauki” pani Martyna Tuscher i pani Agnieszka Krawczyńska przedstawiciel Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami. W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel pracodawców regionu radomskiego pan Artur Około-Zubkowski – Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomiu. Po zabraniu głosu przez dyrektora szkoły przemawiali zaproszeni goście wiceprezydent Ryszard Fałek, który entuzjastycznie wyrażał się o naszej szkole i jej osiągnięciach, stwierdzając m.in., że jest ”najbardziej rozpoznawalną szkołą techniczną w regionie radomskim”. Słów pochwały nie szczędził również pan Mariusz Grochowski, członek zarządu PGNiG Termika, który mówił o współpracy między reprezentowaną przez niego firmą, a naszą placówką. Poinformował zgromadzonych, że w dniu 3.09.2012 czterech absolwentów ZST w Radomiu zawarło umowy o pracę z PGNiG Termika. W dalszej części uroczystości podpisano umowę patronacką pomiędzy szkołą, a PGNiG Termika.

Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły podano harmonogram spotkań w salach z wychowawcami klas. Całą uroczystość dokumentowali  dziennikarze TV ”Dami” oraz lokalnego radia. Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego odbyła się konferencja prasowa dla dziennikarzy radomskich mediów podsumowująca 4. Edycję programu ”Zagrzewamy do nauki”. Brali w niej udział zaproszeni goście.