Pracownia energoelektroniki

Pracownia energoelektroniki i napędów elektrycznych jest jedną z nowoczesnych pracowni dydaktycznych w Zespole Szkół Technicznych.
Energoelektronika jest stosunkowo młodą gałęzią techniki zajmującą się przetwarzaniem energii elektrycznej dla potrzeb różnego rodzaju odbiorników. Układy przetwarzania budowane są przy użyciu półprzewodnikowych przyrządów dużej mocy. Przedmiotem zainteresowania energoelektroniki jest również budowa i działanie elementów półprzewodnikowych dużej mocy.
Urządzenia energoelektroniczne zapewniają przekształcanie energii przy wysokiej sprawności. Znajdują szerokie zastosowanie w procesach przetwarzania energii niemal we wszystkich dziedzinach gospodarki (w przemyśle, energetyce, gospodarce komunalnej, gospodarstwach domowych, w komunikacji itp.).
Energoelektronika to również nazwa jednej ze specjalności zawodowych zdobywanych przez uczniów Technikum Elektrycznego w naszej szkole.