Pracownia elektryczna

Pracownia elektryczna i elektroniczna w ZST w Radomiu składa się z trzech sal dydaktycznych:
• pracowni elektrotechniki
• pracowni elektroniki i pomiarów wielkości elektrycznych
• pracowni maszyn i napędów elektrycznych
Każda z pracowni wyposażona jest w dziesięć stołów laboratoryjnych z pełnym zakresem napięć stałych i zmiennych umożliwiających badanie i analizę pracy maszyn, urządzeń i układów elektrycznych. Na pracowni elektrotechniki uczniowie nabywają umiejętności dokonywania pomiarów wielkości elektrycznych przy użyciu mierników analogowych jak i cyfrowych, sprawdzają w praktyce słuszność praw w elektrotechnice, nabywają umiejętności łączeń układów elektrycznych. Pracownia maszyn posiada dziesiątki stanowisk maszynowych umożliwiających badanie maszyn prądu stałego jak i przemiennego. Pracownia wyposażona jest najnowocześniejsze mierniki w tym np.: do pomiaru parametrów instalacji elektrycznej firmy Sonel.
W ubiegłym roku szkolnym na dachu budynku szkoły został zainstalowany generator wiatrowy, który wspólnie z ogniwem fotowoltaicznym stanowi cenną pomoc dydaktyczną wykorzystującą na pracowni elektrycznej.
Szkoła posiada akredytację na przeprowadzanie zewnętrznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w zawodzie:
• technik elektryk
• elektryk,
jako jeden z nielicznych ośrodków w środkowej Polsce. Dzięki temu pracownia elektryczna jest corocznie doposażona w najnowocześniejszą aparaturę kontrolno pomiarową, aparaty elektryczne, maszyny elektryczne ze środków współfinansowanych z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.