26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe w Zespole Szkół Technicznych w 2024 roku.

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W ramach programy Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe w Zespole Szkół Technicznych po raz trzeci zostały zorganizowane praktyki zagraniczne dla grupy 16 uczniów z kierunków technik informatyk, technik programista, technik mechanik, technik mechatronik. W ramach programu Erasmus+ przed wyjazdem uczniowie odbyli przygotowanie z języka angielskiego i języka hiszpańskiego oraz przygotowanie psychologiczne, wzmacniające ich kompetencje społeczne. 4 maja mocna ekipa wyleciała z lotniska Warszawa-Chopin do Sewilii, gdzie spędzi 4 tygodnie. Po przylocie uczniowie wraz z opiekunami – panią Bożeną Czaplą i panem Pawłem Wolskim rozgościli się na kwaterach oraz zapoznali z organizatorami. Uczestnicy mieszkają w hostelu organizacji przyjmującej Euromind Sevilla. Drugiego dnia zwiedzili piękną Sewillę. Na każdym kroku można było zobaczyć zabytki architektury, egzotyczną przyrodę, poznać nowych ludzi i ich kulturę. Tydzień rozpoczął się poznaniem z pracodawcami i podjęciem praktyki zawodowej. Nasi uczestnicy po śniadaniu ruszają do obowiązków zawodowych, doskonalą swój warsztat pracy oraz umiejętności komunikacyjne w obcych językach. Wracają na obiad do hostelu a potem mają czas wolny do kolacji. Po kolacji czas wypełnia im integracja w grupie oraz z innymi uczestnikami programu, przyjmowanymi przez Euromind. Podczas weekendu przewidziano kolejne wycieczki po pięknej Hiszpani oraz mnóstwo atrakcji w samej Sewilli. Wyjazd dla uczniów w ramach programu Erasmus+ zorganizowała i dopięła w każdym szczególe pani Katarzyna Grabowska, koordynatorka programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe w Zespole Szkół Technicznych wspierana przez drugą koordynator programu, panią Barbarę Głuch.

Skip to content