26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Dzień Matematyki w ZST

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Dnia 19 marca 2024 roku obchodziliśmy w ZST Dzień Matematyki zgodnie z myślą przewodnią tegorocznego Międzynarodowego Dnia Matematyki „Baw się matematyką!”. Z tej okazji w Budynku A została zorganizowana dla uczniów Gra z kodami QR , pod którymi kryły się różne zadnia i łamigłówki matematyczne. Najlepiej z zadaniami poradzili sobie uczniowie z klas 3P oraz 2R. Gratulujemy zwycięzcom! Matematyka mimo, że jest królową nauk to w ZST kojarzona jest nie tylko z wytężoną pracą. Podejmując się wyzwań z pogranicza matematyki można się doskonale zrelaksować. Pokazali to tego dnia uczniowie i nauczyciele malując po numerach liczbę π w postaci barwnej spirali. Efekt końcowy był zaskakujący. Dziękujemy za wspólną zabawę! Następny Dzień Matematyki już za rok! Paulina Tatar Kinga Karaś-Nowak.

Skip to content