26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Wizyta edukacyjne w PSE SA

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

20 marca w ZST organizowany był Dzień Przedsiębiorczości, w ramach którego uczniowie mogli odbyć wizyty edukacyjne w wielu lokalnych firmach. Część uczniów klasy 2N pod opieką Pana Pawła Nazaruka zwiedziła siedzibę Polskich Sieci Elektroenergetycznych, w tym miejsc normalnie niedostępnych dla osób postronnych, m.in. Obszarową Dyspozycję Mocy. Pracownicy jedynego w Polsce Operatora Systemu Przesyłowego energii elektrycznej zaprezentowali podczas wykładów specyfikę pracy, dzięki której mamy stale zapewnione bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym. Dziękujemy Pani Dorocie Mosionek za organizację wydarzenia oraz Pani Agnieszce Woronowicz za intensywne 3 godziny oraz za zaproszenie na przyszły rok do budowanej nowej siedziby PSE, z którego z pewnością skorzystamy.

Skip to content