26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Spotkanie z żołnierzami WOT

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

4 marca uczniowie klas maturalnych ZST uczestniczyli w spotkaniu z żołnierzami 6 Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Podczas spotkania przedstawiciele WOT opowiadali o własnych doświadczeniach, codziennej pracy, dostępnych ścieżkach kariery, zachęcając przy tym młodych ludzi do wstąpienia w szeregi wojska. Jak podkreślali nasi goście, służba w oddziałach obrony terytorialnej kształtuje tak potrzebne dziś wartości jak: odpowiedzialne i bezinteresowne wspieranie społeczeństwa, męstwo, szacunek dla państwa, symboli narodowych oraz dla drugiej osoby. Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się i obejrzenia specjalistycznego sprzętu jakim dysponują Wojska Obrony Terytorialnej.

Skip to content