26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Poznajemy dolinę rzeki Mlecznej

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W ramach założeń programowych SK LOP dnia 20.10.2023r Agnieszka Szeliga z klasą 1P uczestniczyła w spacerze edukacyjnym doliną rzeki Mlecznej. Rzeka Mleczna jest najważniejszym składnikiem systemu przyrodniczego miasta oraz największym ciekiem powierzchniowym płynącym przez Radom. Niegdyś napędzała młyny wodne i maszyny garbarskie. Wraz z rozwojem przemysłu jakość wód Mlecznej systematycznie się pogarszała. Jeszcze do połowy lat 80-tych ubiegłego wieku zdarzało się, że stężenie ścieków w Mlecznej do wód rzeki wynosiło 1:1. Obecnie wody rzeki są znacznie mniej zanieczyszczone, chociaż stan ekologiczny wód określany jest jako zły. W czasie spaceru młodzież poznała odrobinę historii, bytujące w rzece organizmy żywe, roślinność brzegową rzeki oraz procesy w niej zachodzące. W drodze powrotnej grupa została zaproszona na zapiekankę do kamienicy Deskurów w Radomiu.

Skip to content