26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Krwiodawstwo

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Od wielu lat w ZST w Radomiu bardzo aktywnie działa SK HDK. W akcje oddawania krwi zaangażowana jest młodzież, która ukończyła 18 lat. W pomoc potrzebującym tego cennego daru jakim jest krew włącza się dyrekcja oraz nauczyciele. Pani wicedyrektor Monika Mazur za ilość oddanej krwi w kwietniu 2023r otrzymała medal HDK. (zdjęcie 1).

Pani Agata Bandrowska – Kaim od wielu lat skutecznie pomaga potrzebującym i także jest medalistką HDK za ilość oddanej krwi. (zdjęcie 2,3,4).

W roku szkolnym 2022/23 w ZST zorganizowano 5 akcji poboru krwi i zostało łącznie oddane 102,799 ml krwi przez 277 dawców. Wsparcie w postaci krwi dla radomskich i okolicznych szpitali ze strony szkoły jest ogromne. Podczas Jednej akcji zyskujemy od 20-30 litrów krwi.

W swojej działalności SK HDK aktywnie współpracuje z Zarządem RCKiK w Radomiu oraz Radą Rodziców w ZST. Dzięki tej współpracy możemy w symboliczny sposób podziękować uczniom kończącym szkołę za ich drogocenny dar jakim jest ich krew. ( zdjęcie 5,6,7)

Uczniowie ZST zawsze i z ogromnym zaangażowaniem odpowiadają na wszelkie apele w sytuacji, gdy jest potrzebna krew.

Skip to content