26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Erasmus+ Irlandia

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Uczniowie naszej szkoły, z klas 4A, 4N oraz 4M w ramach projektu Erasmus +, przebywali od 8 maja do 5 czerwca na 4 tygodniowych praktykach zawodowych w Mallow w Irlandii. Przez ten czas zdobyli nowe umiejętności zawodowe i interpersonalne. Wzbogacili swoją wiedzę na temat kultury, tradycji i historii Irlandii. Udoskonalili znajomość języka angielskiego. W dniu 02.06 na terenie zabytkowego zamku odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów i zakończenie naszej przygody.  

Miło nam było otrzymać poniższy list, który został przesłany przez rodzinę goszczącą 4 uczniów z klasy 4A. List dotyczy następujących uczniów: 

  • MIKOŁAJ DERLECKI 
  • MATEUSZ DRAB 
  • KRYSTIAN KONOPKA 
  • ŁUKASZ LADA 

“Nasza rodzina gości uczniów od wielu lat i chciałbym poinformować szkolną społeczność wyżej wymienionych uczniów, że goszczenie ich w naszym domu było absolutną przyjemnością i w 100 procentach pozytywnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Chłopcy potrafili szybko odnaleźć się w irlandzkiej kulturze i naszym życiu rodzinnym. Są fantastycznymi ambasadorami Polski, chlubą swoich rodziców, a także szkoły, którą reprezentują. Ci czterej chłopcy byli bardzo pomocni i uprzejmi przez cały pobyt. Byli więcej niż chętni do pomocy w domu, bardzo uprzejmi, schludni i punktualni. Jest to świadectwo doskonałego wychowania i wykształcenia, jakie otrzymali. Ich poziom języka angielskiego jest doskonały. Na koniec chciałabym powiedzieć, że naprawdę było dla nas pozytywnym doświadczeniem gościć ich w naszym domu, a zarówno ich rodzice, jak i szkoła powinni być z nich bardzo dumni, za ich zachowanie, uprzejmość, maniery i pozytywne perspektywy na przyszłość. 

Oryginał listu [PDF]

Życzymy tym czterem chłopcom wszystkiego najlepszego i jasne jest, że gdy tylko znajdą zatrudnienie, będą bardzo pozytywnym dodatkiem do firmy, do której dołączą.” 

Jesteśmy dumni z naszych chłopców i życzymy samych sukcesów w szkole i poza nią. 

Skip to content