26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Zajęcia dla uczniów szkół podstawowych

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W sobotę 20 maja odbyły się kolejne zajęcia w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych zainteresowanych poznaniem nowoczesnych technologii w IT. Tematem spotkania było tworzenie gier komputerowych w środowisku Microsoft MakeCode Arcade. Młodzi uczniowie zapoznali się z tajnikami tworzenia aplikacji za pomocą elementów blokowych stosowanych w programowaniu. Pod opieką pana Michała Czarneckiego – nauczyciela ZST uczniowie utworzyli finalnie projekt gry, gdzie wykreowany w grze bohater zbierał na czas spadające obiekty, za które zdobywał punkty. Zajęcia były znakomitą okazją do zdobycia nowej wiedzy dla uczniów, a zarazem świetną formą rozrywki.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tych warsztatów.

Skip to content