#ZSTdlaPSP

Kolejna sobota i kolejne zajęcia w ZST Radom poświęcone budowie komputera były dosyć intensywne. Na początku ćwiczenia zaczęły się od rozważenia podstawowych komponentów składających się na komputer, takich jak płyta główna, procesor, pamięć RAM i inne. Następnie uczniowie poznali szczegółowo działanie każdego z tych elementów, w tym ich wpływ na wydajność całego komputera. Teoria była tylko tłem do ćwiczeń, uczniowie mieli okazję samodzielnie skonfigurować komputer, podłączając poszczególne elementy i konfigurując ustawienia BIOS-u.
Nad bezpieczeństwem wykonywanych prac czuwali uczniowie ZST z klasy 2 (klasa o spec technik informatyk) wraz z nauczycielem Zenonem Nowocień.