26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

XVII ogólnopolska konferencja „Nowoczesne technologie …”

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 18-20 listopada 2022 roku odbyła się 17 ogólnopolska konferencja ”Nowoczesne technologie informacyjne w służbie cyfrowej szkoły i administracji publicznej”. To wydarzenie od kilkunastu lat wpisało się na stale w kalendarz funkcjonowania Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu oraz wielu osób z całej Polski. Oprócz uczestników czyli nauczycieli, mentorów, wykładowców udział w nim wzięło wiele firm z branży IT. Znaleźli się śród nich m.in. Microsoft, DELL Technologies, Ei System, AiD AB Group oraz wielu innych. Działania organizatorów zostały dostrzeżone i docenione przez patronów honorowych wśród których znaleźli się: Minister Edukacji i Nauki, Sekretarz Stanu przy KPRM Janusz Cieszyński, Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Prezydent Miasta Radom.

Utrzymująca się od lat wysoka frekwencja wśród chętnych do udziału w konferencji świadczyć może o tym, że organizacja i prezentowane materiały podczas wydarzenia stoją na bardzo wysokim poziomie. W bieżącym roku podobnie jak w latach ubiegłych musieliśmy zamknąć rejestrację mimo osób oczekujących na wolne miejsca. Uczestnicy mogli wybierać wśród wielu ciekawych wykładów i warsztatów podczas których prezentowane były najnowsze pomysły i narzędzia do wykorzystania w edukacji. Równocześnie każdy miał możliwość odwiedzenia stoisk wystawców, gdzie była sposobność do kontaktu z producentami i dystrybutorami najnowszych rozwiązań informatycznych. Po zajęciach nie zabrakło oczywiście miejsca i czasu na utrwalenie wiadomości oraz wymianę swoich pomysłów z innymi uczestnikami eventu. Nie zapomnieliśmy również o konkursach i zabawach (np. gra miejska dla chętnych).

Konferencja 2022 w liczbach to m.in.: ponad 1000 obiadów, ponad 220 uczestników w tym ponad 150 spoza Radomia, ponad 50 różnych warsztatów, ponad 30 partnerów, blisko 20 różnych wykładów, ponad 3000 kubków kawy i herbaty.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że podczas naszego wydarzenia wszyscy wzbogacili swój warsztat o najnowsze rozwiązania do wykorzystania podczas zajęć w szkole oraz nawiązali interesujące kontakty.

Więcej o konferencji pod adresem: konferencja.radom.pl

Skip to content