26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Projekt Erasmus+ wyjazd do Włoch 

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 8 – 14 maja 2022 r. odbyła się ostatnia mobilność w ramach projektu ‘Opening Students’ and Teachers’ Minds to the Digital World’ („Otwieranie umysłów uczniów i nauczycieli – uczenie i nauczanie na sposób europejski”). Spotkanie kończące projekt miało miejsce w przepięknej alpejskiej miejscowości Mals w Południowym Tyrolu we Włoszech, gdzie mieści się szkoła głównego koordynatora projektu. W wyjeździe wzięły udział trzy panie nauczycielki z naszej szkoły oraz wybrani  uczniowie z klas: 1T, 2B i 3Bg, jak również przedstawiciele szkół partnerskich z Holandii, Hiszpanii i Portugalii.  

Podczas wizyty wszyscy uczestnicy byli podzieleni na międzynarodowe grupy, w których wykonywali różne aktywności. Uczniowie pracowali nad pisaniem Dzienników on-line w formie Blogów, na których opisywali swoje doświadczenia w trakcie mobilności oraz stworzyli prezentacje multimedialne, pokazujące wspólne przeżycia ze wszystkich wyjazdów projektowych. Wszystkie prace były prezentowane na finałowej gali, na której towarzyszyło nam wiele wspaniałych wspomnień i wzruszeń.  

W czasie wizyty nie zabrakło wycieczek edukacyjnych, kulturowych i krajoznawczych. Przeszliśmy około 20 km po górach, podziwiając cudowne widoki i wykopaliska z epoki Brązu, aby dotrzeć do Zamku Churburg. Zwiedziliśmy też m.in. kopalnię i fabrykę marmuru Lasa Marmo, średniowieczne obwarowane miasteczko Glurns, wodospad Portschinser i Dolinę Upper Vinschgau z charakterystyczną wieżą kościelną po środku jeziora.  Odwiedziliśmy również nowoczesne przedsiębiorstwo jabłek VIP. Coop – Val Venosta, czy farmę Hofkaserei Englhorn produkującą słynne sery. Uczniowie brali udział w zabawach i ćwiczeniach integracyjnych oraz spędzili czas w parku linowym Otzi Rope-Parc Schnalstal.  

Uczestnictwo w projekcie pozwoliło uczniom nawiązać nowe znajomości z rówieśnikami z innych krajów lub zacieśniać znajomości już istniejące. Wszyscy zetknęliśmy się z inną kulturą i stylem życia. Wszystko to stworzyło nowe perspektywy dla uczniów i z pewnością wpłynie na ich plany na przyszłość.  

Żałujemy, że projekt już się zakończył.  

Skip to content