26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Zajęcia dla uczniów szkół podstawowych

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniu 14 maja 2022, jak co tydzień w sobotni poranek odbyły się zajęcia dla uczniów szkół podstawowych mające na celu odkrywanie nowych technologii. Tematem zajęć była tym razem możliwość wyręczenia człowieka przez maszynę czy sztuczną inteligencję. Uczniowie poznali bezpłatne oprogramowanie OneNote dla Windows 10, które rozwiązywało zadania z matematyki oraz służyło za ebook readera oraz tłumacza w jednym. Wystarczyło wpisać tylko równanie i program sam rozwiązywał oraz rysował wykres. Dodatkowo identyczną funkcjonalność uczniowie poznali w przeglądarce internetowej Edge, która to przeglądarka także rozwiązywała zadania z matematyki, czytała dokumenty pdf i strony internetowe, a także tłumaczyła na różne języki świata. Na koniec uczniowie w tejże przeglądarce wygenerowali kod QR, który był ich imieniem i nazwiskiem.

Po zajęciach wszyscy uczestnicy poszli do domów z zamysłem odrobienia pracy domowej z matematyki oraz języka angielskiego. Zajęcia prowadził Artur Rudnicki – Microsoft Innovative Educator Master Trainer.

Skip to content