26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Matematyka inaczej

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowany został przez nauczycieli matematyki konkurs MATEMATYCZNA PALMA WIELKANOCNA. Zadaniem uczniów było wykonanie miniatur figur przestrzennych, z których mieli zrobić palmy. Rozmiar konkursu zaskoczył organizatorów, wpłynęły 243 prace! Niektóre palmy odznaczały się niezwykłą pomysłowością, oryginalnością bądź zadziwiały precyzją wykonania, czy starannością. Uczniowie wykonywali prace w różnorodnych stylach zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym oraz z rozmaitych tworzyw np. metalu, drewna, plastiku, roślin itp. Wyróżnionych zostało siedem matematycznych palm wielkanocnych. Gratulujemy zwycięzcom.

Skip to content