26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Programowanie może być przyjemne …

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Po raz kolejny w sobotę odbyły się zajęcia dla uczniów szkół podstawowych organizowane przez nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu. Ta inicjatywa cieszy się rosnącym powodzeniem wśród młodzieży, która w niedługich planach ma wybrać swoją przyszłą ścieżkę kariery. Odwiedzając progi naszej szkoły mają oni okazję poznać wybrane zagadnienia z zawodów takich jak Technik Programista czy Technik Informatyk. 19 marca 2022 roku odwiedzający nas goście mieli możliwość spróbować sowich sił w programowaniu urządzenia Microbit. Dla większości z nich była to bardzo udana i wciągająca zabawa. Dodatkowo mogli się oni spotkać z aktualnymi uczniami Zespołu Szkół Technicznych, którzy pomagali im rozwiązywać napotkane problemy. Taki kontakt i możliwość rozmowy ze starszymi kolegami też z pewnością pomogą podjąć już niebawem ważne decyzje. Wszystkich chętnych zapraszamy do śledzenia informacji na stronie naszej szkoły oraz na Facebook’u.

A tu krótki filmik z naszych zajęć.

Skip to content