26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Ruszyły zajęcia dodatkowe z informatyki dla uczniów szkół podstawowych

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W Zespole Szkół Technicznych odbywają się zajęcia dodatkowe dla uczniów szkół podstawowych z informatyki. Uczniowie klas ósmych mają możliwość poznać najnowsze rozwiązania informatyczne, jakie na co dzień są wykorzystywane w ZST, w Radomiu.

Spotkania odbywają się cyklicznie w soboty i będą trwały do końca roku szkolnego.

Pierwsze spotkanie odbyło się 19 lutego 2022 r. – była to „Cyfrowa ciemnia fotograficzna”.

Z racji pandemii COVID-19 zajęcia odbyły się zdalnie poprzez platformę Microsoft Teams, dało to jednocześnie możliwość uczestnictwa w zajęciach większej liczbie osób.

Na zajęciach uczniowie mieli za zadanie zrekonstruować uszkodzone zdjęcie, a następnie pozbyć się niedoskonałości jakie znajdowały się na starej fotografii.

Zajęcia prowadził nauczyciel Mariusz Utkowski, który ujawniał rąbki tajemnicy swojej fachowej wiedzą odnośnie pracy grafika komputerowego. Dużą motywacją do pracy uczniów, mimo że były to zajęcia zdalne, był konkurs, w którym uczniowie otrzymali interesujące nagrody książkowe przyznane za aktywny udział na warsztatach. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z tematyki jaki i sposobu przeprowadzenia zajęć.

Skip to content