26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Praktyki zagraniczne Erasmus+

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Na przełomie kwietnia i maj 2022 r. odbędą są pierwsze zagraniczne praktyki uczniów w ramach akredytacji z Programu Erasmus +. Akredytacja została przyznana szkole na okres siedmiu lat. W praktykach wezmą udział uczniowie z klasy trzeciej o profilu informatycznym. Pomimo niekorzystnych warunków związanych z pandemią, uczniowie przygotowują się do czterotygodniowego wyjazdu do Sligo w Irlandii. Pobyt ma na celu poszerzenie ich wiedzy i umiejętności zawodowych. W czasie mobilności będą nie tylko realizować zadania związane z praktyką zawodową, ale również poznają kulturę, tradycje i zwyczaje mieszkańców tego pięknego miasta. Ponieważ Sligo położone jest na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, młodzież będzie miała okazję poznać tamtejszą przyrodę, zwiedzić majestatyczne klify i pobliskie góry. Pobyt w Irlandii umożliwi im również poszerzenie umiejętności językowych i interpersonalnych. Mamy przekonanie, że zdobyte doświadczenie pomoże im w przyszłości z większą pewnością i odwagą wkroczyć na rynek pracy branży informatycznej.

Skip to content