26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

The Hour of Code

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 6 – 12 grudnia w Zespole Szkół Technicznych miało miejsce międzynarodowe wydarzenie Godzina Kodowania (The Hour of Code), które związane jest z inicjatywą polegająca na promowaniu kodowania i programowania. W ramach akcji uczniowie technikum informatycznego z klas: 1D, 3Ag, poznali platformy edukacyjne, na których mogli doskonalić swoje umiejętności informatyczne, algorytmiczne oraz programistyczne. Opiekunem wydarzenia była pani Edyta Zielińska.Warto dodać, że kodowanie na stałe zagościło w naszej szkole. Dodatkowe zajęcia z algorytmiki i programowania są realizowane od początku roku szkolnego. W ramach projektu CMI (Centrum Mistrzostwa Informatycznego) prowadzone są koła, na których nauczyciele przedmiotów informatycznych: Edyta Zielińska, Łukasz Gierek, Marek Skrok realizują treści związane z algorytmiką, programowaniem i robotyką. Natomiast projekt MAP (Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu) wspiera maturzystów uzdolnionych informatycznie, którzy chcą rozszerzać swoje umiejętności programistyczne. Opiekunem wspierającym grupę ambitnych mistrzów jest pani Edyta Zielińska.

Skip to content