26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

PROJEKT ERASMUS + w ZST

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 25-29 października 2021 gościliśmy w naszej szkole 20 uczniów i 8 nauczycieli ze szkół partnerskich (Włochy, Portugalia, Hiszpania i Holandia), w ramach projektu Erasmus+ pod nazwą „Opening Students’ and Teachers’ Minds to the Digital World”. Było to wyjątkowe, radosne wydarzenie, które zostanie w naszych wspomnieniach na długo! 

Tematem przewodnim wizyty były zagrożenia, jakie niesie ze sobą nauka z użyciem nowoczesnych technologii. Dyskutowaliśmy na temat niebezpieczeństw, wynikających z nadmiernego korzystania z technologii oraz poszukiwaliśmy rozwiązań, jak ich unikać. Jest to niezwykle aktualny, zarówno dla młodych, jak i dorosłych temat.   

Zagraniczni partnerzy projektu zostali bardzo gościnnie przyjęci przez rodziny, u których się zatrzymali oraz przez społeczność szkolną. Byli pod ogromnym wrażeniem organizacji pobytu oraz życzliwej atmosfery. Goście mogli spróbować wybornych dań, posłuchać muzyki na żywo, w wykonaniu nauczycieli: p. Fabiana Stankowskiego oraz p. Karola Musiałka, a także zatańczyć tradycyjne polskie tańce. 

W czasie pobytu w Radomiu oraz podczas wycieczki do Warszawy i Wilanowa pochwaliliśmy się naszym dorobkiem kulturowym, odwiedziliśmy ważne z punktu widzenia polskiej historii miejsca, piękne zakątki, a wszystko to w kolorowej scenerii złotej, polskiej jesieni. 

Wizyta sprzyjała nawiązaniu nowych kontaktów, poznaniu innych kultur, doskonaleniu umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz spędzeniu miłych chwil w międzynarodowym gronie. 

Z niecierpliwością wyczekujemy następnych wizyt w Portugalii, Holandii oraz we Włoszech. 

Dziękujemy Dyrekcji na czele z p. Bernadetą Kudas oraz nauczycielom: p. Fabianowi Stankowskiemu, p. Karolowi Musiałkowi, a także p. Tomaszowi Pakoszowi za pomoc w organizacji tej wizyty. 

Słowa pochwały należą się też naszym Uczniom, na których zawsze można liczyć i którzy, również podczas tej wizyty, nas nie zawiedli. 

Nauczyciele koordynatorzy projektu – Elwira Mortka, Edyta Zielińska, Dorota Sadłowska, Małgorzata Krajewska, Paweł Wilk.  

Skip to content