26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Hack Heroes

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Hack Heroes dla uczniów szkół średnich to wspólna inicjatywa Fundacji Media 3.0 i SAP SE, realizowana od 2016 i wpisująca się w coroczne obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania (http://codeweek.eu/). To jedyny tego typu konkurs w obszarze programowania skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którego celem jest promocja nauki programowania oraz rozwój talentów programistycznych wśród osób młodych. Od pierwszej edycji konkursu, pod opieką pani Katarzyny Grabowskiej, uczniowie technikum informatycznego ZST próbują swoich sił w zawodach. W roku 2020 do konkursu przystępują dwa zespoły. W skład pierwszej drużyny wchodzą Anton Zhylin z klasy 4A, Paweł Szewczyk -klasa 3B oraz Maciej Brzoza z klasy 1P. Zadania podjął się również Daniel Szymański – klasa 4A, który samodzielnie pisał aplikację mobilną. Temat tegorocznego konkursu to ZDROWIE. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Zespół trzyosobowy napisał progresywną aplikację internetową PWA służącą do podejmowania wyzwań prozdrowotnych przez użytkowników. Aplikacja opiera się na założeniu, że nawyk wytwarza się po około 3 tygodnia powtarzania czynności. Wyzwania w aplikacji skonstruowane są tak, aby użytkownik powtarzał je co dziennie przez co najmniej 30 dni. Daniel napisał aplikację mobilną informującą użytkownika o stanie zachorowań na Covid-19 w wybranym kraju. Kraj można wybrać z listy lub z mapy. W aplikacji można ustawić także powiadomienia. Prace należało przesyłać do 25.10.2020, natomiast wyłonienie zwycięzców odbędzie się w drugiej połowie listopada. Na laureatów czekają nagrody pieniężne. Mamy nadzieję, że trud i zaangażowanie naszych reprezentantów zostaną nagrodzone.

Życzymy im powodzenia!

Materiał przygotowała Pani Katarzyna Grabowska.

Skip to content