Ergonomia zarządzania pracownią …

W Zespole Szkół Technicznych w Radomiu od kilku lat działa pracownia terminalowa. Wyposażona jest ona w 15 stanowisk uczniowskich plus stanowisko pracy dla nauczyciela. Zarządzanie taką pracownią to czysta przyjemność. Wszystko dzięki obsłudze darmowej dedykowanej dla technologii terminalowej aplikacji vMatrix. To narzędzie pozwala m. in. na podgląd pulpitów uczniów, wysyłanie informacji na wybrane stanowiska, przechwytywanie pulpitów, udostępnianie swojego pulpitu (zbędny staje się projektor), sterowanie sposobem logowania do stanowiska i wiele innych.

Więcej informacji pod adresem: http://www.vcloudpoint.com/tag/vmatrix/

Ponadto w naszej szkole udostępniliśmy stanowiska terminalowe w pokoju nauczycielskim dzięki czemu nasi koledzy i koleżanki mają szybki i spokojny dostęp do swoich zasobów związanych z pracą. Kolejne stanowiska powstały w nowoczesnej pracowni Odnawialnych Źródeł Energii. Tu wykorzystywane są do wspomagania ćwiczeń laboratoryjnych (analiza danych, wykonywanie obliczeń, konstruowanie wniosków, przygotowywanie sprawozdań czy wyszukiwanie pomocniczych materiałów). Kilkanaście terminali pojawiło się też w salach lekcyjnych jako stanowiska pracy dla nauczycieli. W sumie to już w naszej szkole będzie blisko 50 terminali, z czego większość to vCloudPoint.