26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Konkurs badawczy i filmowy „Postaw na słońce”

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Uczniowie klasy 1 W kierunku Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej biorą udział w ogólnopolskim konkursie badawczym i filmowym pt. „Postaw na słońce” V edycji 2018/2019 . Aktualnie uczniowie, pod kierunkiem mgr inż. Ireneusza Skóry i mgr inż. Marka Miałkowskiego zakończyli prace nad raportami do I Etapu Konkursu ” Energia słońca dla domu „. Projekt prowadzi Bank Ochrony Środowiska i Partnerzy: Platforma Fotowoltaiki Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersyteckie Centrum Badań na Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem a także Fresh Mail.
Uczniowie naszej szkoły z kierunku Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej wykonali prezentację dotyczącą wykorzystania energii odnawialnej, która odbyła się w PSP nr 17 w Radomiu w ramach projektu: ERASMUS+ Myśl globalnie, działaj lokalnie” ze szkołami ze Słowacji, Grecji, Włoch realizowanego przez Nauczycieli z PSP nr 17 w Radomiu. http://psp17.com.pl/dni-energii/
Celem głównym działań było  uświadomienie uczniom wpływu jaki niesie zniszczenie środowiska naturalnego spowodowanego przyczynami naturalnymi lub wywołanymi przez człowieka na egzystencję ludzi oraz jego skutki dla jakości życia na Ziemi.
Projekt został zrealizowany pod kierunkiem nauczycieli:  Monika Górecka-Grzywacz, Aneta Stankiewicz z PSP nr 17 w Radomiu. Zespół Szkól Technicznych reprezentowali Ireneusz Skóra i Marek Miałkowski.

Skip to content