26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

XIV Konferencja „Nowoczesne technologie …” już za nami

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 16-18 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu odbyła się 14. ogólnopolska konferencja „Nowoczesne technologie informacyjne w służbie cyfrowej szkoły i administracji publicznej”. Wzięło w niej udział ponad 330 uczestników, blisko 100 przedstawicieli firm z branży IT oraz wykładowcy i prelegenci. W czasie 3 dni odbyło się 20 różnych wykładów i ponad 100 zajęć w postaci warsztatów. Wydarzenie swoim patronatem uhonorowali m. in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Wojewoda Mazowiecki, Prezydent Miasta Radomia, Polskie Towarzystwo Informatyczne. Wśród zaproszonych gości można było zobaczyć przedstawicieli m. in. takich firm jak: Microsoft, Samsung, TP-Link, Vision Distribution, ProData, Acer, Epson oraz wielu innych. W czasie konferencji na terenie szkoły wystawiono ponad 20 stoisk prezentujących najnowsze technologie z branży IT możliwe do wykorzystania w edukacji.

Aby przybliżyć rozmiar przedsięwzięcia od strony technicznej można wspomnieć, że wydano ponad 1200 obiadów, w sobotniej kolacji wzięło udział blisko 400 osób. Niezmiennie od lat dużą popularnością cieszyła się konferencyjna kawiarenka, która dziennie wydawała niezliczone ilości kaw i herbat oraz nieustannie utrzymywała poziom cukru naszych gości na wysokim poziomie.

W szczytowym momencie w bieżącym roku zgromadzonych było około 500 osób czynnie biorących udział w naszym wydarzeniu Wśród naszych gości znalazło się blisko 30 osób z Europy (Czechy, Ukraina, Słowenia, Finlandia, Szwecja, Belgia, Cypr, Portugalia, Hiszpania, Litwa, Grecja). Miejsce na spotkanie znaleźli również przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej w postaci Regionalnych Koordynatorów ds. Innowacji. Blisko 50% uczestników przyjechało do nas z terenu całej Polski. Wyjątkowo duża liczba osób oraz wiele głosów pozytywnych na temat organizowanej przez Zespół Szkół Technicznych w Radomiu konferencji potwierdzają, że tego rodzaju inicjatywy są potrzebne i oczekiwane przez wiele osób. Wsparcie w postaci patronatów honorowych i medialnych potwierdza również, że tego rodzaju działania zwracają uwagę wielu grup społecznych.

Skip to content